DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Seat Arona se vyrábí od roku 2017

Seat Arona se vyrábí od roku 2017

Kompaktní crossover seat, pojmenovaný po městě Arona, které je na Tenerife, přišel na svět v roce 2017 a v roce 2021 prošel rutinou plánované aktualizace. Vůz konkuruje modelům jako Nissan Juke, Peugeot 2008 a Renault Kaptur. Během restylingu dostal upravené nárazníky vpředu i vzadu, sadu inovovaných kol, v základním provedení nyní přichází optika LED. Mimochodem, přední i zadní světlomety zůstaly beze změn.

DIMENZE
Rozměry vozu se během aktualizace nezměnily. Délka malého crossoveru je 4138 mm, šířka je 1780, výška je 1552 mm.Rozvor vozu je 2566 mm. clearance je 190 mm. objem zavazadlového prostoru se pohybuje od 400 do 1280 litrů. Objem palivové nádrže je 40 litrů.

Prodám Seat Arona bazar.

MOTORY A PŘEVODOVKA
Základním motorem pro SEAT Arona je přeplňovaný tříválcový benzinový motor o objemu jednoho litru – je to 1.0 TSI o výkonu 95 koní.je agregován s 5stupňovou manuální převodovkou. Následuje 110-silná verze tohoto motoru. Lze jej objednat se šestistupňovou “ mechanikou „nebo sedmistupňovým“ robotem “ DSG. V sestavě je auto na plyn. Jedná se o 1.0 TGI (90 koní), který je agregován pouze s manuální převodovkou. Nejvýkonnější Crossover dostane pod kapotu čtyřválcový turbo motor o objemu 1,5 litru s výkonem 150 koní. Typ pohonu má tento městský crossover pouze přední.

VYBAVENÍ
Interiér modernizovaného vozu byl výrazně přepracován. Poměrně strohý interiér byl živější, zvýšila se také kvalita dokončovacích materiálů. Změnil se tvar trysek ventilačního systému. Vůz lze objednat s podsvícením. Monitor mediálního systému se přesunul na místo centrálních deflektorů systému klimatizace. Může mít velikost 8,25 nebo 9,2 palce. Je tu hlasové ovládání. Volitelně je stroj vybaven virtuálním přístrojem s obrazovkou 10,25 palce. Nový komplex pomoci řidiči při jízdě nazývá Travel Assist a má na svém seznamu adaptivní tempomat, schopnost samostatně brzdit, držet se v jízdním pruhu a rozpoznávat dopravní značky i systém automatického parkování.