DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota Camry 2011-2017 (XV50)

Toyota Camry 2011-2017 (XV50)

Premiéra nové generace sedanu Toyota Camry (řada XV50) proběhla na klíčovém trhu — v USA. Camry má prakticky stejné rozměry. Karoserie je ale zcela nová, s vylepšenou aerodynamikou za světla měnící se linie střechy, jejíž zadní část je silně posunuta dozadu, zatímco silueta připomíná kupé. Čelní sklo se zvětšilo a zlepšilo viditelnost pro řidiče a spolujezdce vpředu. Nový tvar zadních dveří je pohodlnější pro nastupování a vystupování z auta, navíc se otevírají do většího úhlu a cestující ve druhé řadě mají nyní více místa pro hlavu a kolena. V nové generaci je Camry dokonalejší z hlediska kvality a pohodlí interiéru. Vůz na severoamerickém trhu je stejně jako dříve nabízen ve třech variantách: nízkonákladová verze s 2,5 litrovým motorem, ekologický model s hybridním pohonem a výkonná modifikace s 3,5 litrovým V6.

Vývojáři se snažili, aby interiér Camry byl o krok blíže prémiové třídě: společnost provedla průzkum mezi majiteli předchozí generace a snažila se eliminovat všechny zjištěné nároky na přední panel obecně, na jeho středovou konzoli zejména a také na sedadla. Na tyto tři prvky interiéru se zaměřila především snaha inženýrů Toyoty. Auto má luxusní přední panel s kůží s úhledným prošíváním; nová sedadla s vylepšenou podporou, vyšší středová loketní opěrka, zvětšené přihrádky na věci. Řada výbav obsahuje verze: L, LE, SE, XLE. Nejvyšší úroveň výbavy zahrnuje dvouzónové ovládání klimatizace, 6,1 palcový dotykový LCD displej a možnosti zahrnují 7palcovou dotykovou obrazovku s navigací, satelitním rádiem a hlasovým ovládáním a prémiový zvukový systém JBL. Modely SE vyznačují sportovními sedadly, standardními řadiči řízení a 18palcovými disky s motorem V6 nebo 17palcovými u čtyřválcových verzí.

Prodám Toyota Camry bazar.

Camry dostala lepší pohonné jednotky. Základní 2,5 litrový 2AR-FE produkuje 178 koní při 6 000 ot./min a 230 Nm při 4 100 ot./min. spotřeba ve městě klesla na 9,4 l na 100 km a na trati na 6,7 l na 100 km. výkonný 3,5 litrový 2GR-FE V6 produkuje 268 koní při 6 200 ot./min a 336 Nm při 4 700 ot./min, ale spotřeba byla také snížena na 11,2 l ve městě a 7,8 l na dálnici. Jako hnací ústrojí se používá nový šestistupňový automat. Nejvíce změn je v hybridním pohonu. Nyní se nepoužívá 2,4 -, ale 2,5 litrový 4válcový motor poháněný atkinsonovým cyklem a vylepšený rekuperační brzdový systém. Město hybrid Camry potřebuje pouze 5,5 l paliva na ujetí 100 km, na trati o něco více — 6 l. nejzajímavější je, že celkový výkon systému vzrostl na 202 koní a přenos stejnosměrného měniče pod kapotou umožnil zvýšení zavazadlového prostoru. Baterie jsou stále nikl-kov-hydridové.

Karoserie Toyoty Camry je pevnější a o něco lehčí (běžný Camry shodil asi 50 kg a hybrid úctyhodných 100 kg). Odpružení je stejné-Macpherson vpředu a dvouramenné vzadu-ale mírně přepracované. Posilovač řízení je nyní elektrický ve všech verzích (dříve byl vybaven pouze hybridní variantou). Auto má kotoučové brzdy na všech kolech (přední ventilované). Modely SE mají silnější brzdové mechanismy, jiný mechanismus řízení s vylepšenou zpětnou vazbou. Z hlediska aerodynamiky je nejdokonalejší hybridní verze-s panely kapotáže pod dnem klesá poměr Cd na hodnotu 0,27. Rozměry se mírně změnily a jsou: délka 4850 mm, šířka 1820 mm, Výška 1470 mm.rozvor zůstal stejný — 2776 mm. objem kufru sedanu se měří 436 litrů. Hybridní verze má 371 litrů.

Camry má nyní deset nafukovacích polštářů: přidány“ airbegs “ pro kolena cestujících a boční pro zadní řadu. Vůz je standardně dodáván s ABS, posilovačem nouzového brzdění a systémem distribuce brzdné síly, systémy elektronické stabilizace a kontroly trakce. K dispozici je také systém automatického řízení světla, kontrola tlaku v pneumatikách. Možnosti zahrnují systém sledování slepých zón, později byla přidána funkce varování před křížovým pohybem vzadu. Při testování podle pravidel IIHS a NHTSA získala Camry modelového roku 2012 nejvyšší hodnocení pro čelní a boční nárazy a pevnost střechy.

Tři různé úpravy (běžný čtyřválec, hybrid a V6) a několik možností výbavy dávají zákazníkům americké verze Camry dobré možnosti výběru. Sedan je nyní výkonnější a úspornější, mnohem bezpečnější. Mezi nedostatky lze uvést následující. To je absence manuální převodovky,“ prázdný “ volant u základních verzí (výjimkou je SE). Vysoký silniční hluk, tuhost na cestách, nízká světlá výška.