DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota Corolla 2012-2019 (E180)

Toyota Corolla 2012-2019 (E180)

Corolla pro evropský trh dostala unikátní karoserii se zvětšenými (oproti předchozí generaci) rozměry. Rozvor sedanu, stejně jako v americké variantě, je nyní 2 700 mm (o 10 cm více). Evropská varianta se od té americké velmi liší. Vůz se vyrábí v turecké továrně v Adapazaru spolu s hatchbackem Auris na jedné platformě E180. Sedan je v Evropě považován za poměrně konzervativní nabídku, tomu odpovídá i skromná motorová řada — nabízí se verze s benzinovými motory 1,3 a 1,6 litru a také 1,4 litrový diesel.

Přístrojová deska je výrazně vylepšena kvalitou, s povlakem z pěnového materiálu. Všechny ovládací prvky a kontrolní orgány mají jasnější územní plán. Modely Active a Live jsou vybaveny palubní deskou běžné konstrukce se třemi směrovými ukazateli, zatímco dražší verze mají informativnější panel se středem velkým multiinformačním TFT displejem. Nový volant se vyznačuje malým průměrem (373 mm), multifunkčními ovládacími tlačítky a volitelnými řadiči. Snadná řešení pro ukládání malých věcí-velká odkládací schránka, přihrádky na přední straně a na středové konzole, držáky nápojů, přihrádka na sluneční brýle, kapsy na dveřích s úložným prostorem 1,5 litru (vpředu) a 0,5 litru (vzadu) lahví. Ve vyšších výbavách vůz dostane multimediální systém Toyota Touch 2 s navigací, systém Smart Entry & Start, dvouzónové ovládání klimatizace.

Prodám Toyota Corolla bazar.

Nabídka pohonných jednotek u Evropského sedanu Corolla 2013 není bohatá. Možnosti zážehového motoru jsou 1,33 litrový Dual VVT – i s výkonem 99 koní, který spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou; stejně jako 1,6 litrový agregát doplněný systémem Valvematic, který poskytuje maximální výkon 132 koní a dále nabízí automatickou (variátor Multidrive s) převodovku. S motorem 1.3 sedan spotřebuje asi 5,6 litru na 100 km.modely 1.6 spotřebují 6,6 litru s „mechanikou“ a 6,3 v kombinaci s variátorem. Vznětový agregát 1,4 D-4D se vstřikováním Common Rail, stejně jako původní benzinová verze, je vybaven mechanickou převodovkou. Spotřeba je jen asi 4 litry na sto kilometrů.

Odpružení Corolla obsahuje nezávislé mcphersonovy vzpěry vpředu a polozávodní konstrukci vzadu. Změny v nastavení byly ve prospěch ovladatelnosti a agility. Světlá výška u evropské verze je asi 130 mm, což je málo pro jistý pohyb po špatných silnicích. Poloměr otáčení je 5,4 metru s rozvorem 2 700 mm.rozměry karoserie sedanu: délka 4 620 mm, šířka 1 775 mm, výška 1 465 mm. navzdory dobré rezervě prostoru vpředu má sedadlo řidiče relativně nízkou polohu — dává pocit sportovnosti, ale nepřispívá k pohodlnému přistání. Vzadu je prostornější a pohodlnější, v nové generaci je vzdálenost mezi sedadly zvýšena o 75 mm, přičemž přední sedadla jsou navržena s tenčím opěradlem, což přináší další zisk téměř o pár centimetrů a celková vzdálenost nohou 706 mm je považována za jednu z nejlepších ve třídě. Objem zavazadlového prostoru se zvýšil na 452 litrů.

Bezpečnostní systémy zahrnují 7 airbagů: přední řidiče a spolujezdce, kolenní polštář řidiče, dvoukomorové přední boční airbagy a bezpečnostní rolety po celé délce kabiny. Všechna sedadla jsou vybavena tříbodovými popruhy (Přední s funkcí předpětí a omezovače síly), vpředu jsou aktivní opěrky hlavy. Standardní výbava zahrnuje ABS s elektronickým rozdělením brzdné síly (EBD) a nouzovým brzdným systémem (BA). Mezi možnosti patří stabilizační systém (VSC) a protiproudový systém (TRC) a pomoc při startu. V důsledku crash testů metodiky EuroNCAP dostalo vozidlo pět hvězdiček, což prokázalo vysokou úroveň ochrany.

Evropská Corolla 2013 představuje novou úroveň provozních vlastností. Sedan Corolla má nyní prostornější interiér-dostatek místa pro nohy, ramena a hlavu, dokonce i cestující na zadních sedadlech. Nabídka agregátů není nijak zvlášť bohatá, ale dostatečná, přičemž nástup bezestupňové převodovky je bezpodmínečný pokrok. Obvykle nedochází k problémům s údržbou a opravami — náhradní díly jsou k dispozici, motory jsou považovány za hromadné, s dobře studovanými „nemocemi“. Nevýhody: protihluková izolace, nízká světlá výška, majitelé také poukazují na jednoduchý interiér, nízkou kvalitu čalounění sedadel a lak.