DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota Corolla Verso 2004-2009 (AR10)

Toyota Corolla Verso 2004-2009 (AR10)

Toyota Corolla Verso, určená pro evropský trh, byla vyvinuta v Evropě a vyráběna v Turecku. Základem jeho konstrukce je platforma hatchbacku Toyota Corolla. Ve srovnání s ním zůstal nezměněn pouze rozvor a všechny rozměry výrazně narostly: Délka-o 180 mm, Šířka – o 75 mm a výška — o 155 mm.auto má velmi dynamický vzhled a s vynalézavostí Japonců nabízí své originální řešení uspořádání dostatečně kompaktní, ale zároveň prostorné kabiny. V Toyotě Corolla Verso byl použit systém transformace interiéru Flat-7. Zadní sedadla nejen zmizí v podlaze, ale zanechají pro náklad zcela rovnoměrnou rovinu. Opěrky hlavy dvojice zadních sedadel se posouvají dopředu a dolů a chytrý mechanismus zatahuje polštáře do úkrytu. Jedním pohybem! Sedadla střední řady se posouvají dopředu, opěradla se naklánějí (pro průchod k zadním sedadlům), posouvají se (uvolňují prostor pro nohy), opírají se dozadu nebo se skládají dopředu. Systém Easy Flat-7 nabízí třicet možností uspořádání sedadel. Přitom skládaná křesla tvoří dokonale rovnoměrnou rovinu.

Prodám Toyota Corolla Verso bazar.

Přední odpružení Corolla Verso je mcphersonův sloupek se stabilizátorem. Zadní-torzní nosník se stabilizátorem. V“ základu “ je vůz vybaven gumou 205/55 R16, kotoučovými brzdami na kolech obou náprav (přední ventilované), průměr předních disků je 295 mm, zadní 290 mm.

Správná konstrukce karoserie, která má zvýšenou pevnost a je doplněna devíti airbagy, včetně polštáře na úrovni kolene řidiče, pomohla Toyotě Corolla Verso získat všech pět hvězdiček v testech EuroNCAP. Kromě toho je vozidlo „ve standardu“ vybaveno držáky dětských sedaček, posilovači tuhosti ve dveřích, napínači bezpečnostních pásů, protiblokovacím systémem brzd, pomocným brzdovým systémem. Součástí Sol je také systém elektronické kontroly stability ESR.

Corolla Verso je dokonalým příkladem kompaktního minivanu s vysokou kapacitou, i když jeho sedmimístný interiér je samozřejmě obtížné rozpoznat kvůli minimálně vyhrazenému prostoru pro cestující ve třetí řadě. A přesto samotný princip všestrannosti je v tomto modelu dokonale implementován, což lze považovat za konkurenta vozů jako Renault Scenic a Opel Zafira. Celkově Corolla Verso vykazuje vysokou kvalitu a spolehlivost, i když výběr vozu s robotickou převodovkou, který neunikl některým „dětským nemocem“, stojí za to brát náročnější ohledy.