DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Volvo S60 2013-2018 (Y20)

Volvo S60 2013-2018 (Y20)

Druhá generace S60 byla přepracována v polovině roku 2013. Restyling výrazně osvěžil přední část karoserie,kde hlavní změnou byly jednoduché světlomety místo předchozích dvojitých. Kromě světelnosti se změnila i konstrukce nárazníku a maska chladiče má nyní čtyři horizontální lamely místo tří, přepracována je kapota a přední blatníky. Interiér byl vybaven novým přístrojovým štítem, vylepšeny byly bezpečnostní systémy. V roce 2015 švédští vývojáři představili verzi Cross Country, která zvětšila světlou výšku. Po restylingu se model stal ekonomičtějším: všechny motory dostaly odpovídající nastavení.

Při renovaci dostal interiér Volvo S60 také několik zásadních změn. V autě se objevil nový mediální systém, který se stal společným pro čerstvé modely značky. Komplex nazvaný Sensus Connected Touch je ovládán pomocí 7palcové dotykové obrazovky, má přístup k Internetu prostřednictvím 3G/4G sítí s možností vyhledávání, připojením k Mapám Google a internetovým rádiem. Před řidičem je umístěna nová přístrojová deska s digitálním rychloměrem. Další důležitý bod: nová sportovní sedadla s vylepšenou fixací těla v zatáčkách. Volvo S60 má bohatou výbavu: dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a zrcátka (s automatickým stmíváním a elektrickým sklopením), audiosystém CD/DVD/MP3 s Bluetooth a 8 reproduktory. V závislosti na výbavě bylo možné získat také vyhřívané vstřikovače ostřikovačů, volantu, kontrolu kvality vzduchu v kabině, vložky do dřeva, zábavní systém se dvěma obrazovkami vzadu.

Prodám Volvo S60 bazar.

Řada Volvo S60 je velmi bohatá na úpravy. Například při zahájení prodeje modernizované verze sedanu v Evropě bylo nabízeno několik variant dieselových a benzinových strojů, které se liší v objemu pohonných jednotek nabízeného výkonu (diesely 115-215 koní, benzín 150-306 koní) a také typu pohonu (přední nebo kompletní AWD). A to ještě nepočítáme nabídky na převodovku: 6stupňový mechanický nebo automatický, nový 8stupňový „automat“ pro některé verze. Od roku 2015 byly všechny motory Volvo S60 nahrazeny novou rodinou výhradně čtyřválcových agregátů o zdvihovém objemu 1969 cm3. Nabízejí také několik benzinových a naftových variant. V nové konfiguraci vyšlo i nejvýkonnější sériové Volvo S60 – sportovní Polestar 2.0 AWD (310 koní). V roce 2016 byla představena nová verze Polestar, která má výkon dvoulitrové „čtyřky“ zvýšen na 367 koní při maximálním točivém momentu 470 Nm. Doba zrychlení 0-100 km / h je 4,7 sekundy.

Nezávislé zavěšení Volvo S60 (vpředu Macpherson, vzadu víceprvkové) je kompetentně vyvážené a skrývá před cestujícími nerovnosti na vozovce. V zatáčkách je patrný malý křen. Sportovní verze s upraveným podvozkem mají pružiny zkrácené o 1,5 cm a o 15% tužší než ty běžné. Pod dynamickým stylem jízdy je překonfigurováno i řízení. Rozměry sedanu: délka-4628-4635 mm, šířka — 1865 mm, Výška — 1484 mm.Rozvor 2775 mm (předchůdce měl 2715 mm). Místa vpředu je více než dost, ale vzadu je místa pro nohy málo, navíc se model vyznačuje silným sklonem dveří. Volvo S60 má 380litrový kufr a sklopná zadní sedadla.

Standardní bezpečnostní zařízení Volvo S60 po restylingu zahrnují obvyklou sadu šesti nafukovacích polštářů, aktivní opěrky hlavy, držáky dětských sedaček, systémy ESP a ABS. Standardní výbava zahrnuje systém automatického brzdění při městských rychlostech s detekcí chodců, s přidanou funkcí detekce cyklistů. Asistenční systémy pro řidiče zahrnují také adaptivní tempomat, automatické ovládání dálkových světel, ovládání slepých zón a sledování značení. V pozdějších modelech se objevuje asistenční systém pro udržení jízdního pruhu.

Volvo S60 je považováno za jedno z nejbezpečnějších aut své doby. Sedan má stylový vzhled, nabízí řidiči pocit prvotřídního pohodlí, velmi příjemný na ovládání. Nevýhody: nízká světlá výška, těsná zadní řada a malý kufr. Volvo nabízí i kombi V60 se stejnou technikou a výbavou, které se může stát praktičtější volbou. Je třeba poznamenat, že spolehlivost Volvo S60 není zdaleka tak dobrá jako někteří jeho konkurenti. Problémy s hledáním náhradních dílů. Navíc je těžké toto auto prodat.