DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Volvo S80 2013-2016

Volvo S80 2013-2016

V roce 2013 zažil luxusní sedan střední velikosti Volvo S80 další restyling. Ve vzhledu vyniká nová mřížka chladiče zaoblenějšího tvaru a s jasně označenými vodorovnými chromovanými pruhy. Vylepšené nárazníky opticky rozšiřují sedan i pod ním. Na okrajích předního nárazníku jsou umístěna LED světla pro denní svícení. Zadní světla jsou nyní také s LED grafikou, LED diodami a opakovači zatáček ve vnějších zrcátkách. Za expresivitu vzhledu jsou zodpovědná nová 19palcová kola. Uvnitř je nový volant a Palubní deska s přizpůsobitelným digitálním TFT displejem. Pro evropský trh nabízí S80 rozsáhlou řadu benzinových a naftových motorů s výkonem od 115 do 329 koní.

Nejdůležitější změnou v kabině byla digitální přístrojová deska, která nahradila předchozí analogovou. Řidič si může vybrat ze tří možností přizpůsobení tématu: Elegance, Eco a Performance. První je v klasickém, tradičním stylu. Ekologická varianta-s podsvícením zelené barvy. Performance má podsvícení v červené barvě a centrální polohu zaujímá otáčkoměr a digitální indikátor otáčení. Již v základní výbavě má S80 vše, co potřebujete: vyhřívaná zrcátka, dvouzónové ovládání klimatizace se salonním filtrem, palubní počítač, dálkově ovládaný centrální zámek. V závislosti na výbavovém balíčku nabídne sedan elektrický pohon předních sedadel, vyhřívání řídítek a čelního skla, bezklíčový přístupový systém, vnitřní akcentní osvětlení, audiosystém s prémiovým prostorovým zvukem s 12 reproduktory. S výbavou Inscription měli zákazníci možnost plně přizpůsobit vůz svému osobnímu vkusu, s vylepšeným čalouněním sedadel z vysoce kvalitní kůže, kůží potaženou palubní deskou a středovou loketní opěrkou v kabině.

Prodám Volvo S80 bazar.

Všechny pohonné jednotky Volvo S80 splňují od roku 2013 přísnější požadavky na účinnost paliva a snížení emisí CO2. Základním motorem pro sedan se stává čtyřválcový Diesel D2 o výkonu 115 koní. Jeho malý výkon je otočen vynikajícím ukazatelem spotřeby paliva-pouze 4,5 l / 100 km.pro tuto verzi jsou k dispozici dvě varianty převodovky: 6stupňová „mechanika“ nebo „robot“. Pokud mluvíme o nejvýkonnějším dieselu, je to D5 — 5válcový bi-turbo motor s výkonem 215-230 koní. s možností zrychlit z místa na 100 km/h za 8-9 sekund a průměrnou spotřebou 4,9-5,3 l/100 km v závislosti na výkonu a převodovce. Benzinové agregáty začínají s dostatečně výkonným 1,6 litrovým turbomotorem T4 (180 koní), který spotřebuje 6,9 l/100 km a dokáže sedan přetaktovat na „stovku“ za 8,5 s. Špičkové verze, poté, co byly motory V8 zrušeny v roce 2010, jsou nyní nabízeny s řadovým turbosoustrojí T6 s výkonem 304 koní a tuningem od divize Polestar — 329 „sil“. Tyto modely mají výhradně pohon všech kol a automatickou převodovku. Zrychlení z místa na „stovku“ je za 6,4 sekundy, s omezením maximální rychlosti na 250 km/h. průměrná spotřeba je 9,9 l/100 km.

Volvo S80 má nezávislé odpružení vpředu (Macpherson) a vzadu (víceprvek). Na evropském trhu si zákazník mohl vybrat ze tří typů odpružení: standardní komfortní, volitelné aktivní odpružení Four C s tlumiči schopnými přizpůsobit se podmínkám jízdy a jízdy a volitelné sportovní odpružení s nízkou světlou výškou. Rozměry sedanu Volvo S80 od roku 2013 zůstávají prakticky stejné: délka 4,85 metru, šířka 1,86 a výška 1,49 m. Vůz má díky rozvoru 2835 mm poměrně prostornou kabinu (pro čínský trh se vyráběla i prodloužená verze se základem 2975 mm). Objem kufru je 480 litrů.

Volvo S80 má na palubě řadu bezpečnostních systémů. Sedan nabídne sadu několika polštářů (přední, boční, okenní rolety v obou řadách), systém ABS s rozložením brzdných sil, dynamickou kontrolu stability a kontrolu trakce. K dispozici je také rozšířený balíček asistenčních systémů. Mezi nimi: systém rozpoznávání dopravních značek, který je duplikuje na displeji; asistent dálkového světla detekuje protijedoucí vozidla ve vzdálenosti 400 až 700 m a automaticky přepne na blízké světlo; k dispozici je také systém aktivního brzdění Volvo City Safety, který běží rychlostí až 50 km/h.k dispozici jsou funkce varování před vyjetím z jízdního pruhu, sledování slepých zón, systém detekce únavy řidiče.

V mnoha ohledech švédský sedan není horší než německé protějšky: funkčnost, pohodlí, přehlednost. S80 navíc patří mezi stroje s pokročilou úrovní bezpečnosti. Přitom jsou preferovány při nákupu stroje poslední fáze výroby, jako nejpokročilejší technologicky. Některé nevýhody jsou spojeny s elektronikou (chyby, krátká životnost zapalovacích cívek atd.), vysokou spotřebou paliva u benzinových motorů, nízkou údržbou, tvrdým provozem odpružení.