DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Volvo V50 2003-2012

Volvo V50 2003-2012

Volvo V50 debutovalo koncem roku 2003. Jedná se o rodinné kombi založené na druhé generaci sedanu S40, spolu s nímž je postaven na platformě Ford C1 (sídlí na něm také Ford Focus a Mazda 3). Exteriér je vyroben podle současného stylu designu Volvo. Široká karoserie, nízké sezení hovoří o vynikající stabilitě. Pečlivě vyvedené křivky karoserie – o vysokých aerodynamických hodnotách, které se ve srovnání s předchůdcem V40 ještě zlepšily: koeficient aerodynamického odporu u V50 je snížen na 0,31 — jeden z nejlepších mezi kombi. Řada motorů je zastoupena benzínovými a vznětovými čtyřválcovými a pětiválcovými agregáty.

V kabině je vidět“ vznášející se “ středová konzola, která spojuje palubní desku s tunelem a má zvýšit atraktivitu interiéru. Zatímco Volvo V50 je kompaktní střední třída, kromě praktičnosti se tento pětidveřový model vyznačuje prémiovým přístupem k výbavě, bezpečnosti a ergonomii. Sedadla nové konstrukce poskytují velmi pohodlné sezení. Přístroje jsou skvěle čitelné, ovládání všech systémů je intuitivní. Vůz nabídne elektrické pohony a vyhřívaná zrcátka, výškové nastavení řídítek a odletu, plnou elektrickou tašku, klimatizaci se salonním filtrem a systém udržování nastavené teploty v kabině. K dispozici je také 17palcová litá kola, tempomat a automatické stěrače. V drahých verzích je kožené čalounění, vyhřívaná sedadla, sklopná vnější zrcátka. Systém Keyless Drive místo klíče používá elektronické signály z autorizačního zařízení, což umožňuje odemknout vozidlo a nastartovat motor.

Prodám Volvo V50 bazar.

Kombi V50 se vyrábělo s širokou škálou pohonných jednotek. Na začátku prodeje byly k dispozici pětiválcové benzínové motory 2.4 (140 a 170 koní s přímým vstřikováním), 2.5 T5 (220 koní) a 4válcový Diesel 2.0 D (136 koní). Řada se postupně rozšiřovala, objevily se v ní benzinové „čtyřky“ 1.8 (125 koní) a dokonce 1.6 (102 koní), diesel o objemu 1,6 litru (109 koní), pětiválcový Diesel 2.4 D5 se standardním „automatem“ (zbytek má 5 — nebo 6stupňovou mechaniku a pouze pro některé verze byl „automat“ nabízen jako možnost). Čtyřválcové motory-vývoj Mazda / Ford (benzín) a PSA/Ford (diesely), pětiválce-původní agregáty Volvo. Ne všechny modifikace byly uvedeny na ruský trh, ale jedním z nejběžnějších je motor o výkonu 140 koní 2,4 litru. Je to optimální volba jak z hlediska dynamiky (210 km/h „maximálka“ a méně než 10 sekund na „stovku“), tak spotřeby (asi 8,5-9 litrů na 100 km). Motor je levný na údržbu a nenáročný na palivo. „Boláky“ jsou běžné — vyžadují pozornost rozvodů, větrání klikové skříně, potící se ucpávky.

Odpružení Volvo V50 je zcela nezávislé-McPherson rack vpředu a víceprvek vzadu. Nastavení tuhosti se může lišit v závislosti na pohodlném nebo sportovním výkonu. Kombi je vybaveno kotoučovými brzdami (přední ventilované), řízením s elektrickým posilovačem. Špičkový model V50 T5 používal elektronicky řízený pohon všech kol a spojku Haldex. V50 se vyznačuje malými rozměry pro kombi značky Volvo: délka-4514 mm, šířka — 1770 mm, Výška — 1452 mm. Zadní pohovka je nesymetrická, opěradla lze sklopit a získat rovnou nakládací plochu. Konstrukce navíc umožňovala sklopení opěradla předního sedadla spolujezdce pro přepravu dlouhých věcí. Standardní objem zavazadlového prostoru je 417 litrů. Se sklopenými zadními sedadly – 1307 litrů. Za zmínku stojí i střešní railingy

Volvo V40 2004-2007 vykazuje vysokou úroveň bezpečnosti. Standardní vybavení zahrnuje protiblokovací brzdový systém s rozložením brzdné síly, systém elektronické kontroly stability a kontroly trakce, šest airbagů (přední, boční, závěsy), držáky ISOFIX, aktivní opěrky hlavy. V seznamu možností byly nabízeny: funkce deaktivace airbagu pro cestující, parktronik, tempomat, Dešťový senzor. Torzní tuhost karoserie byla o 68% vyšší než u předchozího modelu. Auto dostalo 5 hvězdiček Euro NCAP.

Volvo V50 bude určitě zajímavé pro ty za volantem: lze perfektně nastavit polohu sedadla a neunavíte se ani po dlouhé jízdě. Uvnitř vládne moderní styl a“ vznášející se “ středová konzola je stále atraktivním designovým prvkem. Potěší i vysoká kvalita dílů. Model má však i značné nedostatky. Trpí viditelností, za špatného počasí se silně zašpiní sklo dveří řidiče. Auto má nízkou světlou výšku, časté jsou problémy s elektronikou. Za pozornost stojí problémy s dostupností originálních dílů a likviditou. Majitelé dorestylingových V50 si často stěžují na malé boční kapsy v předních dveřích.