DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Volvo V70 2012-2016

Volvo V70 2012-2016

V mírně aktualizovaném designu přední části vozu Volvo V70 třetí generace vynikne širší maska chladiče, nárazník nové konstrukce. Vzadu se také změnil nárazník, světla a koncovky výfuku. Boční zrcátka jsou vybavena LED kontrolkami zatáček. Auto má více chromovaných detailů, to je patrné na dekorativních vložkách nad mlhovkami (ty jsou nyní hranaté) v předním nárazníku a pod zadními světly, přibyla i chromovaná výplň na dveřích zavazadlového prostoru. Ve sportovních verzích se objevila nová exkluzivní kola o průměru 19 palců.

Volvo V70 prošlo v roce 2013 největší změnou. Jednou z hlavních novinek je informační a zábavní systém Sensus Connected Touch se 7palcovým centrálním displejem, který je součástí standardní výbavy-nahrazuje předchozí vysouvací 5,5 palcový displej. Vylepšené rozhraní umožňuje vytvářet vlastní uživatelské profily, přeměňuje systém na online mediální síť díky přístupu k Internetu a mnoha aplikacím. Kombi navíc dostalo plně Elektronický přístrojový panel. Mezi dostupné komfortní funkce patří vyhřívaný volant, čištění ledových oken a zrcátek stisknutím tlačítka. V drahých verzích budou povinné pohony všech kol, střešní okno, bezklíčový přístup a zapalování, kožený interiér, Dřevěné obložení, elektricky sklopné zadní opěrky hlavy, audiosystém s prémiovým prostorovým zvukem s 12 reproduktory.

Prodám Volvo V70 bazar.

Pokud mluvíme o celkovém rozsahu výkonu dostupných pro motory V70, pohybuje se mezi 115 (D2) a 304 hp (T6). Za jednu z nejoblíbenějších variant Volvo V70 je považován model T5, který je vybaven přeplňovaným čtyřválcovým zážehovým motorem. Motor o zdvihovém objemu dva litry má výkon 245 koní a splňuje normu EURO 6, je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou a až „stovku“ zvládne téměř 1,8 tuny kombi za 7 sekund, přičemž spotřebuje asi 8,5 litru na 100 km. U původního benzinového motoru T4 (1,6 litru) se nyní výkon zvýšil na 190 koní — zvládne zrychlení 0-100 km/h za zhruba 10 sekund. Po nových turbodieselech byla v Evropě velká poptávka. Jsou tři varianty: D2 o výkonu 120 koní, D3 o výkonu 150 koní a D4 o výkonu 180 koní. Spotřeba paliva je více než přijatelná — 4,3 až 6,2 l/100 km v kombinovaném cyklu. D4 má přitom velmi dobrou dynamiku-kombi s pohonem všech kol zrychlí na „stovku“ za méně než 10 sekund.

Ve třetí generaci má Volvo V70 ještě tvrdší karoserii než předchůdce (o 15% vyšší torzní tuhost), což přispělo i ke zvýšení ovladatelnosti. Výkon posilovače řízení závisí na rychlosti. Systém pohonu všech kol — s elektronicky řízenou spojkou Haldex, která aktivně distribuuje přívod momentu mezi přední a zadní nápravu a zajišťuje optimální přilnavost za všech silničních podmínek. Rozměry kombi: délka 4823 mm, šířka 1861 mm, Výška 1547 mm. Rozvor 2816 mm. Objem zavazadlového prostoru je 575 litrů, což je o 90 litrů více než u předchůdce, přičemž pod podlahou je úložný prostor o objemu 60 litrů. Při zavírání zadních dveří se tato přihrádka také automaticky uzamkne. Opěradlo zadního sedadla lze sklopit v poměru 40/20/40 a vznikne prostor o objemu 1600 litrů. Nosná výška-66 cm. pojistná síť v zavazadlovém prostoru zaručuje nehybnost nákladu. Pro přepravu dlouhých předmětů se sklopí opěradlo předního sedadla spolujezdce.

Po aktualizacích dostane Volvo V70 systém preventivního brzdění, který rozpozná chodce a cyklisty. Pokud řidič nereaguje, systém aktivuje varování a poté zastaví vozidlo. Aktualizovaný systém City Safety nyní dosahuje rychlosti až 50 km / h.dostupné vybavení také zahrnuje informování o dopravních značkách, asistent automatického přepínání dálkového světla na blízko podle jízdních podmínek a další.

Volvo V70 je volbou pro ty, kteří hledají prostorné a funkční rodinné kombi splňující přísné bezpečnostní požadavky. Ve stejné generaci se vyrábí identický sedan S80. Většina použitých V70 nabídne vysokou úroveň výbavy za dostupnou cenu. Je však třeba vzít v úvahu nízkou clearance, možné potíže s kvalifikovanou údržbou a hledáním náhradních dílů.