DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota GR86 a Subaru BRZ nuceně opustí evropský trh

Toyota GR86 a Subaru BRZ nuceně opustí evropský trh

Od 6.července vstoupí v platnost nová pravidla pro bezpečnost motorových vozidel. Nejen, že auta, která jim nevyhovují, nebudou certifikována, ale za každý prodaný vůz po 6.červenci, který je certifikován podle starých pravidel, bude prodávající potrestán pokutou 30 tisíc eur (asi 3 miliony Kč). 

Kvůli nesouladu s novými bezpečnostními požadavky a ekonomické nevhodnosti adaptace se Porsche rozhodlo ke dni jejich vstupu stáhnout z trhu zemí EU Crossover Porsche Macan — mimochodem nejoblíbenější vůz společnosti v Evropě. 

Jeden vůz se samozřejmě omezit nemohl a Tento týden Toyota Motor a Subaru oficiálně potvrdily, že do července zastaví prodej v EU kupé Toyota GR86 a Subaru BRZ. A důvod je zde ještě hlubší než ekonomický. 

Změna designu, která by vyžadovala přizpůsobení se novým požadavkům, by postavila kříž na samotném konceptu lehkých sportovních vozů pro zdokonalování řidičských dovedností. 

Francouzský Renault, který čelí stejnému problému se svým středně velkým kupé Alpine A110, pro které je kontinentální Evropa vlastně jediným odbytovým trhem, k radikálním opatřením nepřistoupil. Místo uzavření programu vydání Alpine A110 bude omezeno na sestavení 1500 strojů ročně. Tato možnost v nových pravidlech má zabránit krachu výrobců malých vozů, jako jsou Ferrari a Aston Martin.