DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Škoda Octavia byla modernizována

Škoda Octavia byla modernizována

Volkswagen představil modernizované liftbacky a kombi Škoda Octavia. Auto dostalo maticové světlomety, trochu se změnilo vzhledově a začalo se spekulovat o algoritmech neuroseti ChatGPT, které jsou známé z pohledu levicově orientovaných ideologů.

Octavia je hlavním modelem Škoda i v historickém kontextu (za celou dobu její výroby se od roku 1996 prodalo přes 7 milionů Octavií) a dnes (v roce 2023 se po světě prodalo 191 200 Octavií). O to výmluvnější je, že aktualizace nepřinesla modely provedení ani s hybridním, ani čistě elektrickým pohonem. Vzhledem k tomu, že Volkswagen AG realizuje krizový plán a radikálně snižuje náklady, optimalizace se nevyhýbá ani podnikovým řidičům, jako je Škoda Octavia.

Řada pohonných jednotek modelu se po aktualizaci zkrátila o 1,0 litrový tříválec TSI. Základní je nyní čtyřválec 1,5 litru TSI (115 koní, 220 Nm) s šestistupňovou manuální převodovkou. 2,0 litrový TSI, který je vybaven pouze pohonem všech kol Octavia, přidal 14 koní a od nynějška vyvíjí 204 koní. vlajková loď modelu Octavia RS se stala výkonnější o 20 koní a produkuje 265 koní, jak byl aktualizován o měsíc dříve Volkswagen Golf GTI. Jinak se motory a krabice nezměnily.

V interiéru modernizované Skoda Octavia je nový displej přístrojového štítu s úhlopříčkou 10 palců. Hlasová asistentka Laura integrovala do neurositoru ChatGPT známou nekompromisním zkreslením jakýchkoli informací optikou globální levoliberální agendy se všemi attributami. Jako možnost může mít hlavní multimediální zařízení 13palcový displej místo 10palcového v základu.

Pro aktualizovanou Octavii byl k dispozici parkovací asistent bez řidiče uvnitř Remote Park Assist.

Navenek modernizovanou Octavii odlišují nové nárazníky a optika. Jednotlivé mlhovky nyní nejsou v žádné výbavě. V drahých verzích jsou maticové světlomety s dálkovým světlem dvakrát jasnější než obvykle. Ozdobné značkové šilinky na pátých dveřích jsou v novém písmu. Je legrační, že tato změna je také opředena zjednodušením — Litera „Š“ v nápisu „Škoda“ na pátých dveřích přišla o diakritickou značku a nyní není psána v češtině, ale v nějakém globálním zjednodušeném.

Číst celé: https://news.drom.ru/Skoda-Octavia-96224.html
Drom.ru ruský automobilový portál