DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Komerční modely Fordu mají motoristické geny

Komerční modely Fordu mají motoristické geny

Komerční divize Fordu Pro se rozhodla ovládnout výklenek sportovních vozů a představila dvě neobvyklá provedení zcela řadových „pracovních koní“ Ford Ranger a Ford Transit Custom. Dostali k názvu Dodatek MS-RT, což je zkratka pro M-Sport Road Technology.

Tak se jmenuje divize Blue Oval, která se zabývá tvorbou skutečných závodních strojů, které vystupují zejména na mistrovství světa v Rallye WRC a v Rallye Dakar. Jednoduchým receptem na přípravu tohoto pokrmu je efektní, odvážný vzhled a přepracovaný podvozek.

Pick-up Ranger MS-RT je vybaven 240koňovým 3litrovým turbodieselem s maximálním točivým momentem 600 nm. Pro lepší stabilitu je rozšířen o 40 mm rozvor kol. U Transit Custom MS-RT je rozvor zvýšen o 50 mm.

Sporťák wen je k dispozici na výběr z několika variant pohonných jednotek od dvou dieselových o výkonu 150 a 170 koní až po 233 koní hybridní a 285 koní plně elektrický E-Transit Custom MS-RT.

Obraz doplňují světlé barvy a agresivní spoilery s překryvy v duchu divize SRT, které se montují ve speciální dílně britského závodu Ford v Dagenhamu. Pseudosportovní provedení Ranger MSRT a Transit Custom MST by se mělo dostat do prodeje prostřednictvím dealerské sítě Ford v Evropě do poloviny letošního roku.