DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota začala vyrábět nový crossover

Toyota začala vyrábět nový crossover

Toyota zahájila výrobu nové generace crossoverů C-HR.

Výroba byla zahájena v závodě v tureckém Sakarje, tento podnik se stal prvním evropským centrem pro výrobu hybridních vozů Toyota, uvedla tisková služba automobilky.

Jak uvedla Toyota, zahájení výroby hybridních C-HR je součástí plánu na dosažení uhlíkové neutrality v Evropě do roku 2040. Do roku 2030 se japonská automobilka chystá dosáhnout uhlíkové neutrality ve všech svých evropských výrobních závodech.

Nový crossover se bude prodávat ve čtyřech modifikacích: hybridy s motory 1,8 a 2,0 litru, hybrid s pohonem všech kol a dvoulitrový motor a plug – in hybrid s agregátem stejného objemu. V kabině Toyota C-HR je instalována jednotka, která kombinuje digitální přístrojovou desku a obrazovku multimediálního systému (úhlopříčka displejů je 12,3 palce). Seznam výbavy zahrnoval 20palcové disky, head-up displej, panoramatickou střechu, atmosférické podsvícení interiéru a audio systém JBL.

Toyota C-HR nové generace byla vyvinuta a navržena v Evropě. Jen od roku 2016 přesáhl celosvětový prodej modelu 800 tisíc vozů.