DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Subaru Forester nové generace na snímku

Subaru Forester nové generace na snímku

O týden později se koná autosalon v Los Angeles, na který své novinky připravují společnosti Toyota, Ford, Lucid a Subaru. Minulý týden oznámila“ zcela přepracovanou “ novinku zveřejněním upoutávky na tajemný model s fotografií … kola.

Tehdy se objevily spekulace, že se Subaru připravuje na debut nového crossoveru Subaru Forester, ale rozpačitá je jen jedna věc — obecně slovo „přepracovaný“ znamená, že nejde o zcela nový stroj, ale o hluboce modernizovaný Starý.

Na čínském portálu Autohome byly dnes zveřejněny fotografie budoucí novinky. Podobnost s modelem současné generace, který spatřil světlo světa v roce 2018 a prošel restylingem v roce 2021, je patrná-Subaru se znovu nerozhodlo změnit image svého oblíbeného crossoveru, takže designéři šli cestou evoluce. I když v detailech je rozdílů od předchůdce stále mnoho: Design exteriéru se stal hranatějším a navíc byla karoserie ozdobena kontrastním tmavým dekorem.

Hlavní novinkou v interiéru je portrétní displej multimediálního systému. Odcházející generace Foresteru měla i po restylingu obvyklou obrazovku multimédií a samostatné dálkové ovládání klimatizace, nicméně dříve systémy s takovými touchscreeny již stihly debutovat na novějších modelech Subaru Outback, Subaru Crosstrek a Subaru Levorg. Nyní se dostal i k crossoveru Forester, ale zároveň se mu podařilo zachovat jak klasické přístroje se šipkami, tak tradiční páku voliče převodovky.

Podrobnosti o technice však stále zůstávají v pozadí-podle předběžných informací na americkém trhu si Subaru Forester nové generace zachová atmosférický 2,5 litrový motor, i když není vyloučeno, že mimo Ameriku bude motorová gama revidována. Očekává se také, že Forester mírně přidá v rozměrech, ale existuje šance, že rozvor zůstane stejný.

Oficiální premiéra nového crossoveru Subaru Forester bude za týden-pak budou oznámeny všechny technické detaily, seznam výbavy a možná i ceny.