DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Volvo XC70 2000-2016

Volvo XC70 2000-2016

Volvo XC70 třetí generace prošlo v roce 2013 restylingem spolu se zbytkem řady společnosti (výjimkou byly modely V40 a XC90). Přepracované Cross kombi dostalo přední mřížku s velkým voštinovým vzorem, LED mlhovky, nové 19palcové ráfky, další matné stříbrné obložení po obvodu karoserie. Vzadu nad poznávací značkou se objevuje tenký chromovaný pruh mezi světly. Modernizovaná motorová řada zahrnuje nové 2,0 litrové pohonné jednotky pod označením T5 (benzín, 245 koní, pohon předních kol) a D4 (Diesel, 181 koní, pohon předních kol nebo pohonu všech kol). V roce 2015 zvyšuje pohon všech kol D5 (2,4 l) výkon z 215 na 220 koní.

Aktualizované Volvo XC70 modelového roku 2014 se může pochlubit celou řadou změn uvnitř. Jedná se o adaptivní digitální displej, který byl poprvé představen v novém modelu V40 Cross Country. Zobrazení lze vybírat ze tří režimů: Elegance, Eco a Performance. K dispozici je sportovní volant s vyhříváním a okvětními lístky pro řazení rychlostí. Crossover je nabízen ve třech výbavách: Kinetic, Momentum a Summum. Základní výbava zahrnuje litá kola R16, elektricky ovládaná a vyhřívaná zrcátka, kolejnice, kožená řídítka, palubní počítač, klimatizaci a vyhřívaná přední sedadla, 5palcový displej multimediálního systému. V nejvyšší výbavě je možné získat elektricky ovládané sedadlo řidiče, nastavení v 8 parametrech a s pamětí tří poloh, elektricky ovládané sedadlo spolujezdce, elektricky ovládané skleněné střešní okno, 7palcový displej systému Volvo Sensus s vysokým rozlišením.

Prodám Volvo XC70 bazar.

Mezi všemi úpravami, které byly nabízeny pro Volvo XC70 (2013-2016) na evropském trhu, si nový motor D4 Drive-E (181 koní) zaslouží zvláštní zmínku. Je vybaven technologií i-Art, která monitoruje tlak v každém vstřikovači a neustále sleduje a přizpůsobuje vstřikování paliva ve všech čtyřech válcích motoru, místo jednoho tlakového senzoru v tradičním systému Common Rail. Výsledkem je, že spotřeba paliva u verze s pohonem předních kol, a to i v kombinaci s novou 8stupňovou automatickou převodovkou, je pouze 4,9 l/100 km a emise oxidu uhličitého jsou rekordně nízké-129 g/km.nový benzínový 245 koní T5 je ve výkonu nižší než špičkový T6 (304 k), i když pohon je zde pouze přední, ale již na začátku roku 2015 je T6 odstraněn z řady — nový motor tak zůstává jediným benzínovým návrhem až do ukončení výroby modelu v 2016. Tato verze je docela zajímavá v dynamice-maximálních 210 km/h, zrychlení na „stovku“ za 6,8 sec. Uváděná průměrná spotřeba je 6,7 l/100 km.modernizovaný Diesel 2,4 D5 je ve všech ohledech optimální variantou, není příliš komplikovaný „píšťalkami“ (i když sám o sobě docela pokročilý), navíc na evropském trhu je jeho výkon 215-225 koní, což je dost na sprint do 100 km / h za přibližně 8 sekund. Potěší i spotřeba-5,5-6,4 l / 100 km.

Volvo XC70 třetí generace je postaveno na platformě Ford pod označením EUCD. Dostane vylepšený systém pohonu všech kol s technologií Instant Traction od staršího modelu Volvo XC90. Pomocí elektroniky systém rozděluje trakci motoru mezi přední a zadní nápravy a mezi kola. V XC70 této generace se také objevuje systém řízení na sjezdovce Hill Descent Control, který omezuje rychlost vozu při jízdě po strmém svahu. Cross kombi má následující rozměry: 4838 x 1870 x 1604 mm (D x Š x v). Rozvor 2815 mm, poloměr otáčení 5,75 metru. Zavazadlový prostor má objem 575 litrů. Při maximálním zatížení 944 litrů. Ale i toto číslo lze zvýšit na 1 580 litrů složením zadní řady.

Volvo XC70 s aktualizací nabídne celou řadu aktivních bezpečnostních systémů IntelliSafe, které kombinují řadu technologií. Jedná se o systém automatického brzdění, který nyní funguje při rychlosti až 50 km/h, S funkcemi detekce chodců a cyklistů. Vylepšený systém sledování“ slepých “ zón – nyní funguje na základě radaru a je schopen varovat řidiče před rychle se přibližujícím autem vzadu, které je až 70 m daleko. Součástí komplexu je také rozpoznávání dopravních značek, varování před křížovým řízením při manévrování, osvětlení oblasti otáčení, automatické přepínání dálkových světel atd.

Volvo XC70 je velmi populární v severní Evropě a Spojených státech. Nový vůz byl výrazně dražší než mnoho běžných kombi, ale u ojetých XC70 jsou ceny docela dostupné. Při výběru silných verzí je třeba vzít v úvahu vysokou daň. Volba dieselu dává smysl, zvláště pokud se jedná o D5 s optimálním poměrem výkonu a spotřeby. Pokud mluvíme o nevýhodách, zadní stranou prostorového prostoru jsou široké převisy. Milovníci cestování budou potřebovat dobrý zvedák (těžké auto). Odpružení je kratší a tužší.