DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda 3 2013-2019 (BM)

Mazda 3 2013-2019 (BM)

Nová Mazda3 třetí generace byla představena v červnu 2013. Auto se řadí k nejoblíbenějším segmentům kompaktů třídy C, což představuje 25% Evropského prodeje automobilů. Mazda3 byla od začátku plně vyvinuta s využitím přímo pouze komponentů samotné japonské společnosti. Novinka se plně stala nositelem podnikové technologie SkyActiv, jejímž cílem je dosáhnout maximální účinnosti hlavních konstrukčních uzlů. „Treska“ debutovala ve verzi hatchback, je větší, prostornější a zároveň lehčí než předchůdci. Pod kapotou jsou nové motory, které poskytují vysoký výkonový potenciál a hospodárnost.

Interiér vozu dostal podtržené rozdělení na dvě zóny — Řidičský s koncentrací kolem kokpitu a osobní, kde se kladl důraz na komfort. Řidič má k dispozici praktický head-up displej se zobrazením všech potřebných informací, volant se širokým nastavením. Hatchback i sedan nabízejí nejlepší prostor pro ramena vpředu i vzadu ve své třídě. Výrazně se zvětšil nový model a prostor pro nohy. Kromě toho, jak bylo uvedeno, byla zachována rezerva ve výšce (snížením bodu kyčle sedadel), a to i přes snížení celkové výšky vozu o 25 mm. Technologie zahrnují klimatizační systém s pohodlným dálkovým ovládáním na středové konzole, head-up displej, komunikační náplň s nahoře namontovaným velkým 7palcovým dotykovým displejem, který lze ovládat také pomocí dálkového ovladače Multimedia Commander umístěného dole. Multimediální systém umožňuje připojení chytrých telefonů, práci s internetovými aplikacemi, přístup na sociální sítě atd.

Prodám Mazda 3 bazar.

Hlavním agregátem Mazda3 pro Evropu byl nový 1,5 litrový benzinový motor o výkonu 100 koní s točivým momentem 150 Nm. V základní výbavě s šestistupňovou manuální převodovkou Mazda3 s tímto motorem zrychlí z místa na rychlost 100 km/h za 10,8 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 182 km/h. Nabízeny jsou také dvě varianty 2litrového benzinového agregátu, jejich výkon je 120 a 165 koní, točivý moment je stejný — 210 Nm. S prvním auto zrychluje „na stovku“za 8,9 s. a dosahuje maximálních 195 km / h, S druhým zrychlením trvá 8,2 s. maximálka je 210 km / h. Benzinové motory jsou vybaveny systémem i-stop. Top varianta je zajímavá dostupností technologie i — ELOOP-rekuperace brzdné energie pro další snížení spotřeby o 10%. Jediný diesel na startu prodeje byl 2.2 CD (150 koní a 380 Nm). Poskytuje lepší časy zrychlení (8,1 sekundy) a maximální rychlost na úrovni staršího benzínu (208 km/h). Modely 2.0 120 a 2.2 CD 150 mohly být vybaveny 6stupňovým „automatem“. V lednu 2016 přišla Mazda3 s dalším Dieselem 1,5 litru a výkonem 105 koní, který byl také nabízen s manuální nebo automatickou převodovkou.

Lehký podvozek SkyActiv poskytuje vozu optimální kombinaci ovladatelnosti a stability. To je zárukou vynikající dynamiky a plynulosti jízdy, kterými jsou vozy Mazda proslulé. Auto má Mcphersonovo přední odpružení a zadní víceprvkové pomocí páek z vysokopevnostní oceli, což dokonale řeší jak problém snížení hmotnosti, tak přenos zatížení. Elektrohydraulický posilovač řízení byl nahrazen elektrickým. Díky přijetí nové platformy se rozvor zvýšil z 2640 mm na 2700 milimetrů. Mazda3 v karoserii hatchback má následující rozměry: délka 4460 mm, šířka 1795 mm, Výška 1450 mm.objem kufru je 364 litrů.

Ve standardní výbavě Mazda3 je šest airbagů, ABS + EBD, dynamická kontrola stability a kontrola trakce. Technologický komplex i-ACTIVSENSE si klade za cíl zvýšit bezpečnost pomocí senzorů a radarů. Úkolem systémů je rozpoznat potenciální nebezpečí a upozornit řidiče. Radarový monitorovací systém RVM slouží ke sledování okolních jízdních pruhů včetně slepých zón. Systém varování před opuštěním jízdního pruhu (LDWS) sleduje značení rychlostí 65 km/h a vyšší. Systém distance assistance assistance (DRSS) měří pomocí předního radarového senzoru vzdálenost k vozidlu jedoucímu před ním. Systémy prewarové bezpečnosti, jako je charakteristický radarový tempomat (MRCC) a inteligentní asistent brzdění (SCBS), podniknou v případě potřeby aktivní kroky a pomohou vyhnout se nehodě.

Mazda3 stále splňuje všechny požadavky na sportovní a bezpečnou jízdu a zaujímá jednu z předních pozic v kompaktní třídě. Výhodou je stylový design, poměrně prostorný interiér, moderní technologie na palubě. Nové motory mají dobrý výkon a výkon, ale staly se výrazně náročnějšími na údržbu. Nároky majitelů se častěji snižují na slabý nátěr, kvalitu protihlukové izolace, nízkou světlou výšku.