DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda 6 se vyrábí od roku 2012 (GJ)

Mazda 6 se vyrábí od roku 2012 (GJ)

Novou verzi Mazda6 třetí generace pro evropský trh firma představila na Ženevském autosalonu v roce 2015. Auto se příliš neliší od americké a japonské verze. Úpravy zahrnují nový design mřížky chladiče a předního nárazníku, světlomety s ozdobným lemováním, anténu „žraločí ploutve“ na střeše. Aktualizován byl vzor z litých disků, ve špičkových variantách o velikosti 19 palců. Sedan se vyznačuje kupovitou linií střechy a v této generaci má jeden z nejlepších koeficientů aerodynamického odporu ve třídě. Na evropském trhu jsou pro sedan k dispozici modifikace s benzínovými motory 2,0 litru a 2,5 litru a také s 2,2 litrovými dieselovými agregáty.

U modernizované Mazda6 se mírně změnil design předního panelu, byly použity nové materiály v interiéru, změnilo se uspořádání některých ovládacích prvků, výrobce kladl větší důraz na ergonomii a protihlukovou izolaci interiéru. Standardní výbava sedanu pro Evropu si zaslouží pozornost dobrou sadou: elektricky ovládaná okna, klimatizace, mlhovky, vyhřívaná přední sedadla a boční zrcátka. Mimochodem, jednou z novinek byla Elektrická parkovací brzda-to je nyní základní funkce. Základem jsou 17palcová kola z lehké slitiny, optimální sada bezpečnostních systémů. Drahé verze se liší: 19palcová kola, LED optika, kožený interiér, bezklíčový přístupový systém, vyhřívaná zadní sedadla, dvouzónová klimatizace. Povinnou výbavou se stává multimediální systém s dotykovým displejem a zadní kamerou. Za příplatek je k dispozici střešní okno, elektrický pohon sedadel s pamětí, vyhřívání řídítek a další prémiové možnosti.

Prodám Mazda 6 bazar.

V arzenálu benzinových agregátů pro evropský sedan Mazda6 (2015-2017) jsou motory o objemu 2,0 litru ve dvou výkonových variantách (145 a 165 koní) a nejvýkonnější verzí je 2,5 litrový motor s výkonem 192 koní.je schopen zrychlit sedan na maximální rychlost 223 km/h, doba zrychlení z místa na 100 km / h bude kratší než 8 sekund. K dispozici jsou i dva vznětové motory o objemu 2,2 litru — o výkonu 150 koní nebo 175 koní. Druhý z nich je podle dynamiky zcela srovnatelný s nejvýkonnější benzinovou verzí: stejných 223 km/h „maximálka“ a asi 8 sekund pro zrychlení na „stovku“. Spotřeba paliva v kombinovaném cyklu s naftou bude 3,9-4,8 l/100 km.benzinové verze spotřebují palivo ochotněji: 5,5 — 6,3 l/100 km. objem nádrže U Mazda6-62 litrů.

Během procesu restylingu prošel podvozek Mazda6 drobnou modernizací: byly instalovány nové tlumiče, spodní páky předního odpružení, celkově zůstává konstrukce stejná — vpředu nezávislé zavěšení typu MacPherson, zadní je také nezávislé, víceprvkové. Stroj má kotoučové brzdy v kruhu (přední ventilované). Jak již bylo řečeno, vůz získal standardní elektrickou parkovací brzdu pro všechny výbavy. Řízení s elektrickým posilovačem a proměnnými vlastnostmi zaručuje co nejefektivnější a nejbezpečnější jízdu. Rozvor je 2830 mm, Minimální poloměr otáčení 6 m. Světlá výška je uvedena na hodnotě 165 mm.pokud mluvíme o funkčnosti, objem kufru sedanu v této generaci je 438 litrů. Zadní sedadla se sklopí, aby se zvětšila jejich velikost.

Modernizovaný sedan Mazda6 dostal nový komplex“ asistentů „i-Activesense s pokročilými funkcemi: od sledování značení a kontroly objektů ve“ slepých zónách “ až po systém nouzového brzdění s určením nebezpečí vpředu i vzadu. Ochranu řidiče a cestujících zajišťují přední a boční airbagy, bezpečnostní rolety. Standardní výbava zahrnuje technologii G-Vectoring Control (GVC). Tento systém upravuje točivý moment motoru tak, aby zlepšil odezvu a stabilitu vozidla, zvyšoval přilnavost kol k vozovce, zvyšoval bezpečnost při jízdě v náročných silničních podmínkách (mokrá, nebo zasněžená silnice, zledovatělá).

Mazda6 je stále považována za jeden z nejpopulárnějších modelů v Evropě. Vůz nabídne spoustu luxusních možností, dostatečný rozsah výkonu. Pro evropský trh je běžné, že mnoho verzí je vybaveno manuální převodovkou. Design, pohodlí, hospodárnost, dynamika — hlavní výhody modelu zůstávají stejné. V této generaci je kladen velký důraz na bezpečnost. Nedostatky se týkají především tuhosti na silnici (zejména u 19palcových kotoučů), nedůležité odhlučnění, kvality nátěru.