DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda 5 2010-2015 (CW)

Mazda 5 2010-2015 (CW)

Nová“ pětka “ (evropská verze Mazdy Premacy) třetí generace je vylepšenou a revidovanou verzí předchozího vozu. Má bývalý rozvor, známý motor-modernizovaná 2litrová “ čtyřka „o výkonu 144″ koní“, která je na ruském trhu nabízena ve dvojici s 5stupňovým“automatem“. Exteriér prošel modernizací-celkově si karoserie zachovala předchozí proporce, ale navenek vypadá vůz dynamičtěji a efektněji díky přední části nového, správnějšího aerodynamického tvaru, charakteristickým zvlněným výšlapům na bocích a posunutím do střední linie zadních světel. Mimochodem, pro minivan je zde velmi dobrý poměr odporu vzduchu-pouze 0,30 SX. Tvůrci uvádějí i lepší odhlučnění. Díky komplexním pracím se tento ukazatel oproti předchůdci zvýšil o 10 procent. Změnil se interiér – přední panel získal jasnější a geometrické obrysy, zlepšila se ergonomie. Nová Mazda5 měla premiéru v Ženevě v roce 2010, ve stejném roce byl zahájen prodej vozu v Rusku.

Populární kompaktní minivan v nové generaci je vybaven vylepšenou konstrukcí dvou automatických posuvných zadních dveří a flexibilním systémem sedadel (maximálně pro sedm cestujících). Na ruském trhu je k dispozici ve dvou výbavách: Active a Touring. Základní výbava zahrnuje halogenové světlomety, ostřikovače světlometů, mlhovky, sloupek řízení s nastavením ve dvou směrech a ovládání audio systému tlačítky na řídítkách. Interiér se vyznačuje látkovým čalouněním sedadel, nastavením sedadla řidiče podle výšky, vyhříváním předních sedadel, elektrickým vakem (sklo, zrcátka), středovým zámkem s dálkovým ovládáním. Standardní audio systém má 6 reproduktorů, vstupy USB, AUX. Za příplatek bylo možné vozidlo vybavit elektrickým pohonem posuvných dveří. Dražší výbava nabídne xenonové světlomety, tovární tónovaná skla, 17″ kola (v základu 16″).

Prodám Mazda 5 bazar.

Třetí generace (CW) pro Mazda5 nabízí ekologický 2,0 litrový motor s přímým vstřikováním paliva a automatickým systémem zastavení a restartu i-stop-jediný pro ruský trh, a to pouze v kombinaci s automatickou převodovkou. Maximální výkon 144 koní je dosažen při 6 000 ot./min, maximální točivý moment 180 Nm při 4 500 ot./min. systém I — stop snižuje emise CO2 o 15% ve srovnání s předchozím benzínovým motorem stejného objemu. Spotřeba benzínu v kombinovaném cyklu bude 8,3 l / 100 km (11,2 l ve městě a 6,5 na dálnici). Na evropském trhu je pro Mazda5 k dispozici verze se stejným motorem a s 5stupňovou „mechanikou“, ale s mírně vyšším výkonem (150 koní, 191 Nm), kromě toho je k dispozici 1,8 litrový benzinový motor (115 koní), který je nyní kombinován s 6stupňovou manuální převodovkou, stejně jako 2,5 litrový zážehový motor (159 koní) a také 1,6 litrový diesel s Common Rail (116 koní) spárováno s 6stupňovou MKP.

Konstrukce podvozku Mazda5 byla revidována, ale zachovala si předchozí schéma — je to Macpherson vpředu a zadní víceprvkové odpružení. V konstrukci řídicího hřídele se objevily gumové spojky, které mají zvýšit lineárnost řízení. Řízení-s elektrickým posilovačem. Výkonová struktura karoserie je také vylepšena-zde je širší použita vysokopevnostní ocel, díky které je konstrukce o něco lehčí a zároveň tužší na kroucení. Pro zlepšení posledního ukazatele mazdovci přidali také svařované body na nejvytíženějších místech. Rozměry vozu: délka – 4585 mm, šířka — 1988 mm, Výška — 1615 mm. rozvor — 2750 mm, poloměr otáčení — 5,6 m. Objem zavazadlového prostoru je 112-1485 l.

Třetí generace minivanu Mazda5 (CW) je v základní výbavě vybavena sadou šesti airbagů (přední a boční airbagy, stejně jako airbagy, které chrání cestující ve všech třech řadách), držáky dětských sedaček, systémem kurzové stability (DSC), brzdami s ABS (protiblokovací brzdový systém) a EBD (systém distribuce brzdové síly). Ve výbavě Active je tempomat, systém kontroly tlaku v pneumatikách, dešťový a světelný senzor.

Mazda5 byl původně zamýšlen jako vůz, který kombinuje přednosti prostorného minivanu, velkolepý design a lepší ovladatelnost. Má optimální vnější a vnitřní rozměry, skvěle transformovatelný sedmimístný salon. Je však třeba vzít v úvahu, že na maximální úroveň pohodlí se mohou spolehnout čtyři lidé a třetí řada je spíše „dětská“. Vylepšený motor a skvělá aerodynamika pro svou třídu umožňují“třetí“ Mazda5 spotřebovat méně paliva. Mezi nedostatky stále patří: krátké odpružení, nízká clearance, slabá antikorozní ochrana.