DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda CX-3 se vyrábí od roku 2014 (DK)

Mazda CX-3 se vyrábí od roku 2014 (DK)

V roce 2018 byla představena aktualizovaná verze modelu CX-3. Zvenčí lze vůz od předchůdce odlišit upravenou přední mřížkou s dvojitými pruhy a dalším chromovaným lemováním. Boční zrcátka a vložky do mlhových světlometů mají černé lakované provedení. Nový design dostaly zadní světla. Částečnou modernizaci podstoupil podvozek a brzdový systém včetně výměny ruční parkovací brzdy za elektrickou. Přibyly také nové bezpečnostní prvky. Pro crossover je k dispozici 9 barev karoserie, včetně nového Polymetal Grey. Existují malé změny ve vlastnostech motorů-2,0 litrový benzinový motor pro evropský trh v méně výkonné variantě nyní produkuje 121 koní místo 120 a výkon 1,5 litrového turbodieselu se zvýšil ze 105 na 115 koní.

Hlavní změnou v kabině Mazdy CX-3 je opuštění obvyklého „manuálu“ ve prospěch tlačítkové elektronické brzdy, což umožnilo uvolnit místo pro zvětšenou loketní opěrku a držáky nápojů. Sedadla vpředu jsou širší a měly by lépe absorbovat vibrace. Pro zadní cestující je k dispozici také loketní opěrka s držáky nápojů a také vylepšená protihluková izolace dveřních panelů. Co se týče výbavy, stala se zajímavější jak snížením počtu výbav, tak příchodem nového vybavení. V základu jsou 16palcová litá kola, modernizovaný mediální systém Mazda Connect se 7palcovou obrazovkou nyní pracuje s Apple CarPlay a Android Auto a funkcí Zrcadlení. Součástí standardního vybavení je také balíček aktivních bezpečnostních systémů i-Activsense, tempomat a klimatizace. Špičkové verze mají plně LED světlomety, chromované peřejové kryty, bezklíčový přístupový systém, kombinované čalounění sedadel (tkanina a kůže) nebo na zakázku zcela kožené.

Prodám Mazda CX-3 bazar.

Mazda CX – 3 od poloviny roku 2018 dostává modernizovaný 2,0 litrový zážehový motor Skyactiv-G o výkonu 121 koní (207 Nm), který funguje jako dříve pouze s pohonem předních kol. Převodovka může být šestistupňová manuální nebo automatická. Výkonnější verze nabízí 150 koní a nabízí pohon předních nebo všech kol. Od konce léta 2020 je však tato modifikace vyloučena z prodeje. Totéž se děje s dieselovým motorem Skyactiv-D, který v restylingové verzi CX-3 dokonce vylepšil svůj výkon na 115 koní. Pod kapotou Mazdy CX-3 tak od poloviny roku 2020 zůstává jediný 2,0 litrový atmosférický zážehový motor Skyactiv-G 2.0-zachovává stejných 121 koní, točivý moment je mírně snížen — 206 Nm. Aktualizovaná verze je vybavena systémem deaktivace válců, který deaktivuje dva ze čtyř válců, když nejsou potřeba, aby se snížila spotřeba paliva. S manuální převodovkou klesá z 6,2 na 5,3 litru na 100 km (podle cyklu NEDC), což je asi 14 procent. Rozdíl u verze s AKP není tak výrazný-nyní 6,0 Litrů místo 6,1.

Crossover Mazda CX-3 je postaven s moderní platformou nazvanou SKYACTIV-CHASSIS a skládá se z téměř 63% vysokopevnostní oceli. Vpředu je nezávislé zavěšení MacPherson, vzadu torzní nosník. Ve srovnání s přeplňovanou Mazdou Demio / Mazda2 byla změněna síla na volantu, instalovány výkonnější brzdy, změněny tlumicí vlastnosti. Za pohon všech kol je zodpovědná převodovka i-Activ s připojovací spojkou zadní nápravy. Rozměry crossoveru: délka 4275 mm, šířka 1765 mm, Výška 1535 mm. rozvor náprav je 2570 mm. Objem kufru je 350 litrů a se sklopenými sedadly 1260 litrů.

Pro bezpečnost nabídne Mazda CX-3 od modelového roku 2019 následující systémy. Standardní výbava zahrnuje komplex i-Activsense se systémem nouzového brzdění s detekcí chodců (nyní i v noci). Mezi nové funkce patří elektronická parkovací brzda s automatickou kontrolou, maticové LED světlomety (volitelně). V maximální výbavě jsou standardem pro CX – 3 asistent jízdy v zácpě, sledování slepých zón, sledování křížového pohybu vzadu, aktivní sledování značení, zadní kamera, head-up displej.

Mazda CX – 3 láká svým sportovním vzhledem s elegantními tvary, dlouhou a nízkou kapotou. Po restylingu je crossover pohodlnější, lepší v základní výbavě, ale dražší. Původní agregátní rozmanitost se brzy sníží pouze na jeden motor a pohon předních kol. Existují další nevýhody: stísněné zadní sedadlo a malý kufr, tuhé odpružení, nízký a dlouhý přední převis.