DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda CX-5 se vyrábí od roku 2016 (KF)

Mazda CX-5 se vyrábí od roku 2016 (KF)

Mazda zveřejnila fotografie a informace o restylingové verzi kompaktního crossoveru CX-5. Stroj dostal řadu stylových a technických inovací. Ve vnějším vzhledu vozu byly použity nové přední a zadní nárazníky, u mřížky chladiče se objevil mastnější chromovaný Kant a výrazný trojrozměrný vzor mřížky, změnila se konfigurace světlometů a světel. K paletě karoserie přibyla barva Zircon Sand (béžová metalíza).

V kabině nejsou žádné změny stylu, ale objevil se port bezdrátového dobíjení smartphonů na středové konzole a organizér v kufru.

Prodám Mazda CX-5 bazar.

CX – 5 je vybaven novým systémem Mazda Drive Select (mi-Drive), který umožňuje jedním klepnutím vybrat ty nejvhodnější pro aktuální podmínky přizpůsobení podvozku. Verze i-Activ AWD s pohonem všech kol poskytují Off-Road režim, díky kterému je řízení „přirozenější“ na neasfaltovaných a kluzkých tratích.

Zlepšená je i protihluková izolace interiéru-zejména výrazný pokles hlukových hladin na štěrkových cestách.

Existuje několik stylingových balíčků-jmenují se Newground, Homura a High+. Newground jsou stříbrné dekorační prvky v předním a zadním nárazníku, černé kryty zrcátek, limetkové akcenty v mřížce chladiče a 19palcová litá kola s frézovanými prvky. Interiér v tomto provedení poznáte podle jasně zelené plochy čalounění sedadel. Také zde jsou použity speciální podložky proti nečistotám. Homura vyniká obložením nárazníku a podběhů kol, speciálními lištami na dveřích lakovanými v černém lesklém roštu chladiče a kolech R19. V interiéru jsou čalouněná Černá sedadla, ráfek volantu, páčka a dveřní panely. High+ poznáte podle lesklých 19palcových kol a jednobarevného laku karoserie. V kabině je čalounění sedadel kůží Nappa a vložky pod dřevo.

V komplexu preventivní bezpečnosti se objevil systém i-Activsense Cruising & Traffic Support (CTS). CTS může převzít kontrolu nad plynem, brzdou a řídítky při jízdě v dopravních zácpách. Účinnější byl výkon adaptivních LED světlometů.