DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Ford Explorer EV je v prodeji, ale ne tady

Ford Explorer EV je v prodeji, ale ne tady
  • Ford Explorer EV se začne prodávat v Evropě na základě platformy Volkswagen MEB sdílené s ID.4 a další modely.
  • Explorer EV nabízí nejvyšší dojezd 374 mil v cyklu WLTP a je nabízen ve verzích RWD a AWD.
  • Evropský model je o něco menší než VW ID.4 stejně jako Mustang Mach-E a byl navržen pro evropský trh.

Ford Explorer EV je konečně na cestě, i když to není model, který najdete na webových stránkách Fordu v USA. Elektrické SUV je model postavený pro Evropu pomocí platformy Volkswagen MEB a již nějakou dobu se na něm pracuje.

Ale není to odznak vytvořený Volkswagen ID.4. A není to úplně levné.

Ve spolupráci s Wolfsburgem na tomto projektu se Ford Europe rozhodl pro kompaktní půdorys a design exteriéru, který je zcela odlišný od Mustangu Mach-E.a je to přísně pětimístný vůz s krátkými převisy vhodnými pro evropská města.

Ve formě s jedním motorem má Explorer motor o výkonu 282 koní, který čerpá energii ze 77 kWh baterie-specifikace, které by měly být docela známé těm, kteří vlastní ID.4. Tato verze je ve skutečnosti hodnocena na 374 mil v cyklu WLTP, což se zdá jako obrovský rozsah na papíře pro EV této velikosti.

Čísla EPA budou pravděpodobně konzervativnější, možná jen severně od 300 mil, i když oficiální číslo od americké agentury pravděpodobně nikdy nedostaneme. Takže možná je nejlepší vzít hodnocení 374 mil s trochou slevy.

Ford předvedl schopnosti nového EV tím, že britský dobrodruh Lexie Alford obeplul svět v elektrickém Průzkumníku a ujel asi 18 640 mil při návštěvě šesti kontinentů a 27 zemí.

Alford, který dokončil cestu právě tento týden, se stal prvním člověkem, který obešel svět v elektromobilu, poznamenala automobilka.

„Cesta Lexie byla dokonalou testovací jízdou pro náš nový Ford Explorer, která převzala všechny druhy počasí a stavu vozovky a vypořádala se s téměř každým scénářem nabíjení,“ řekl Martin Sander, generální ředitel Ford Model E Europe.

V nabídce je také dvoumotorová verze Explorer EV se dvěma motory produkujícími kombinovaný výkon 335 koní, spárovaný se sotva větší baterií 79 kWh. A ano, to je také recept na Volkswagen GTX-ochucené ID.4.

Třetí model bude nabízen také později spárovaný s menší 52 kWh baterií a bude to základní model v řadě.

Prozatím začíná jednomotorový model o výkonu 77 kWh na ekvivalentu 58 000 USD, což je významné na kontinentu, kde v současné době přicházejí čínské elektromobily s mnohem nižšími počátečními cenami.

Evropský Explorer EV však vůbec nemíří do států-Ford byl v tomto ohledu docela neoblomný.

V tuto chvíli není nedostatek EV nabízených ve státech s podobnými specifikacemi, a to je možná jeden z důvodů, proč zde malého průzkumníka neuvidíme.

Prozatím Ford doufá, že elektrický Průzkumník udělá rozruch na evropském trhu, který od roku 2020 zaznamenal dramatický nárůst poptávky po elektromobilech, stejně jako několik cenových válek EV za poslední rok a půl.

„Je tam dost nudných aut a SUV,“ řekl generální ředitel Fordu Jim Farley. „Nový Explorer představuje jedinečný charakter Fordu, který je vyražen na každém autě V tomto fantastickém konvoji.“

Ford ve skutečnosti naplánoval dva elektrické crossovery založené na platformě MB, oba pro Evropu. Toto partnerství s VW tedy není úplně úplné.