DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mercedes-Benz aktualizoval svou limuzínu dekarbonizovaného budoucího EQS

Mercedes-Benz aktualizoval svou limuzínu dekarbonizovaného budoucího EQS

Průlomový reprezentativní elektromobil Mercedes-Benz EQS skončil pro německou automobilku téměř neúspěchem. Katastrofálně nízká poptávka tak zaskočila vedení Mercedesu-Benz, že na neurčito odmítlo kompletní elektrifikaci modelové řady, s níž ještě před rokem počítalo, že triumfálně vstoupí už v příštím desetiletí. A aby to nějak podnítilo prodej EQS, společnost nevymyslela nic lepšího, než s modernizací udělat ještě dražší elektromobil. 

Z řady Mercedes-Benz EQS byl odstraněn EQS 350 a základní nabídkou se nyní stal EQS 450+, jehož počáteční cena je vyšší o 13%. 

Při práci na chybách c EQS v Mercedesu-Benz dokonce šlápli na krk vlastní písni. Do podivného avantgardního stylu EQS implantovali konzervativní detail-nakapotovaný znak na stojanu. A zároveň do „nerozhodné neradiátorky“ přidali ornament, který z ní dělá mřížku. 

V interiéru jsou standardní výbavou všech EQS tři displeje na přední konzoli. 

Po technické stránce se místo baterie s kapacitou 108,4 kWh aplikovala velká — 118 kWh a zajistila její provoz záruční povinností na 10 let nebo 250 tisíc kilometrů. 

A nejneočekávanějším směrem hledání skrytých rezerv poptávky je, že společnosti schválily použití EQS pro tažení jachet: povolená hmotnost taženého přívěsu byla zvýšena ze 750 na 1 700 kg.