DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Opel oživil Frontera: teď je to Crossover

Opel oživil Frontera: teď je to Crossover

Opel zveřejnil první fotografie nového subkompaktního crossoveru Frontera. V produktové řadě značky vystřídá Opel Crossland

Frontera výrazně překoná rozměry Crosslandu a bude o něco větší i formálně patřící do vyšší třídy Opel Grandland. Status quo však bude rychle obnoven, nový crossover, který nahradí Grandland, bude uveden na trh také v tomto roce. 

Žádné zjevení v designu a stylu Opel Frontera nenese-koník v jiném: Stellantis slibuje, že na něj nastaví atraktivní ceny. 

Pokud jde o styl, na vnější straně je Opel Frontera jednoduše moderní crossover s dvoubarevným lakem karoserie s kontrastní střechou jako desítky dalších. 

Tvar karoserie podezřele připomíná Citroën C5 Aircross, jehož montáž se letos uskutečnila v Petrohradu. Interiér vypadá jako moderní interpretace stylu Opel Astra H z roku 2000 s tablety, bezdrátovým nabíjením a bez pák a parkovací brzdy. 

Crossover je založen na francouzské platformě s pohonem předních kol Peugeot SA a kromě verze s benzinovým motorem 1,6 l bude nabízen v úpravě „čistý elektromobil“. Opel Frontera mimo EU bude nabízen pouze v Turecku a Izraeli a také v Británii (pod značkou Vauxhall).

A ANO, o žádné kontinuitě ohledně klasického Opelu Frontera z 90.let není řeč.