DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Alfa Romeo představila nový crossover

Alfa Romeo představila nový crossover

Alfa Romeo uvedla na trh nový subkompaktní Crossover Milano, je představen hned ve dvou verzích — čistě elektrickém Milano Elettrica a benzínovém Milano Ibrida se 48voltovým startovacím generátorem.

Milano je založeno na platformě Stellantis e-CMP2 s pohonem předních kol, která již několik let vyrábí své protějšky — Peugeot 2008, Opel Mokka, DS3 Crossback. Alfa Romeo Milano je s nimi stejná v uspořádání a rozměrech (velikosti Lada XRay), ale jeho karoserie a interiér jsou stylizovány jinak. V budoucnu bude spotřebitelům nabídnuta verze s pohonem všech kol s benzinovým motorem. Všechny ostatní vozy na této základně jsou pouze s pohonem předních kol. 

Na originalitu exteriéru hraje především zadní optika vahadlem, madla zadních dveří na rámu okna a šablona v podobě fragmentu značkového loga Alfa Romeo na trojúhelníkovém segmentu chladičové mřížky charakteristické pro značku. 

V interiéru při uspořádání přední konzole, aby se zdůraznila sportovnost, stylisté odešli od obvyklých přilehlých displejů nahoře. Multimediální je uložen dolů do středu konzole, přístrojová deska je orámována binokulárním tvarem jako v době analogových přístrojů na Alfě Romeo.

Alfa Romeo Milano Ibrida, z italštiny přeloženo jako „hybrid“, je vybavena 1,2 litrovým 3válcovým turbomotorem o výkonu 136 koní.elektromobil Milano Elettrica používá motor o výkonu 156 koní.

O něco později bude nabídnuta sportovní 240-silná modifikace elektromobilu Alfa Romeo Milano Veloce se světlou výškou sníženou o 25 mm, koly s 20palcovými kotouči ve tvaru Čtyřlístku a nízkoprofilové gumy, výkonnými brzdovými mechanismy, silnějšími stabilizátory, sportovními předními sedadly, interiérem v černé barvě s červenými akcenty, nárazníkem s velkým přívodem vzduchu. 

V Itálii už jsou prodeje otevřené. Ceny jsou mnohem vyšší než u modelů Peugeot, Citroën, Opel a DS: od 31,9 tisíce eur (3,2 milionu Kč) za benzin a od 40 tisíc eur (4,0 milionu Kč) za elektromobil.