DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Hyundai Tucson na trhu EU 2024 předvádí, co je před námi

Hyundai Tucson na trhu EU 2024 předvádí, co je před námi

Hyundai Tucson dělá v Evropě velký byznys, kompaktní SUV porazilo všechny konkurenty segmentu o evropský prodejní titul, který byl v roce 2022 vyhlášen nejlepším rodinným vozem Top Gear, a Auto Express‘ střední SUV roku v letech 2021, 2022 a 2023. Není tedy žádným překvapením, že automobilka účtuje obnovený trh EU 2024 Tucson jako „vytvořený s ohledem na evropské zákazníky.“Nejsme si jisti, zda to znamená něco filozofického, změny, které uvedou Tucson do souladu se zbytkem aktualizovaného globálního produktového portfolia Hyundai. Venku, mřížka dostane méně ozdobený, více úhlová síť orámovaná osmi parametrickými prvky Jewel DRL, z nichž každý je o něco větší než 10 parametrické prvky Jewel na současném SUV. Pokud jde o robustnější vzhled, nárazník a spodní sání vynikají jednodušším motivem podtrženým prvkem, který má připomínat smykovou desku.

Jsou jen tři roky staré a designový otřes, když je nový, plech se nemění a stále vypadá svěže na novém designu kola. Hyundai neposkytl obraz zadní části, ale říká nám, že se zde opakuje motiv smykové desky, aby se vizuálně prodloužila šířka vozidla.

Uvnitř bylo odvedeno víc práce. Tříramenný volant odpovídá kormidlu z Hyundai Kona, jehož náboj nese signál Morseovy abecedy pro „H.“ za ním se dvě obrazovky v současném Tucsonu spojují do jediného zakřiveného displeje, který drží dvě 12,3 palcové obrazovky. Přepracovaný přístrojový panel je rozdělen ventilací HVAC o celé šířce, vyřezává kóji nad ventilem napravo od displeje a umisťuje ovládací prvky HVAC na panel pod ventilem. A získejte spoustu těchto tlačítek, fyzické rozváděče vracející se pro klimatické a zvukové funkce. Pod tím už není panel voliče řadicí páky, vyměněný za páčku řadicí páky na sloupku řízení. Bezdrátová nabíjecí podložka žije v prostoru, který tlačítka uvolnila, vedle držáků nápojů. Vypadá to, že před překreslenou oblastí konzoly je také trochu více úložného prostoru.

Evropané dostanou trhlinu v tomto Tucsonu začátkem příštího roku. Očekává se to v USA později v roce 2024 pro modelový rok 2025. Předpokládá se, že volby hnacího ústrojí se přenesou, základní 2,5 litrový čtyřválec o výkonu 187 koní a točivém momentu 178 liber, hybrid postavený na přeplňovaném 1,6 litru s kombinovaným výkonem 226 koní a plug-in hybrid využívající stejný 1,6 litru, který činí 261 kombinovaných koní.