Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Jak vsadit sportku?

20, 30, 40 milionů korun… Také vás lákají přibývající miliony, které zůstávají v jackpotu Sportky? Rádi byste zkusili trochu potrápit štěstěnu, protože jak se říká, štěstí je muška přelétavá, létá stále dokola, a když je unavená, sedne na… Třeba právě na vás!

Vyberte šest čísel

Ještě nikdy jste nesázeli? Potom je teď nejvyšší čas to udělat! Jak přesně sázení probíhá?
Ve Sportce tipujete šest čísel z postupné řady od jedničky do čtyřicetidevíti. Vyzvedněte si tedy v nejbližší trafice sázecí tiket a pusťte se do toho. Křížkem v prvním sloupci označte šest libovolných čísel z intervalu 1-49, o kterých si myslíte, že budou vybrána při nejbližším slosování. Losuje se vždy ve středu a v neděli a probíhají vždy dva tahy čísel – první a druhý. Po vylosování šesti čísel se ze zbývajících čtyřicetitří losuje u každého tahu ještě dodatkové číslo. Chcete-li jít svému štěstí skutečně naproti, můžete uzavřít více sázek. Vyplníte tak i další sloupce tiketu, kde jednoduše opět zaškrtnete šest zvolených čísel. Jaké vyberete, to je ovšem na vás. Ten správný recept na výhru vám bohužel poskytnout nemůžeme.

Můžete tipovat i náhodně

Jeden sázecí tiket obsahuje deset sloupců, takže můžete s jeho pomocí uzavřít až deset sázek. Nejste-li si jisti, zda jste vybrali správná čísla, můžete tipovat také pomocí náhodného tipu. Pokud chcete, aby vám náhodnou kombinaci čísel vybral sám terminál společnosti Sazka, proškrtněte na sázence kolonku označenou písmenem N. Můžete také vybrat na kolik slosování chcete hrát. Jejich počet označíte tím, že proškrtnete příslušnou kolonku. Předplatné můžete mít na dvě až dvanáct následujících slosování. Náhodný tip se dá uzavřít i bez vyplňování sázecího tiketu. Jednoduše řeknete obsluze terminálu, že chcete Sportku náhodný tip, na kdy (středa, neděle), na kolik her, chcete-li předplatné a na kolik slosování. Stroj potom vybere všechno za vás. Jedna sázka na jeden sloupec a jedno slosování stojí 16 korun.

Dá se hrát i systémově

Není problém uzavřít ani takzvanou systémovou sázku, kdy vyplníte jenom první sloupec zkombinováním sedmi až patnácti čísel a pak zakřížkujete počet tipovaných čísel podle vybrané kombinace. Za vklad systémové sázky potom zaplatíte jako sumu za jednu sázku znásobenou počtem vámi vybraných kombinací. Náhodným tipem můžete hrát i systémovou sázku.
Lze také hrát hru Šance, tedy výhru určenou buď na poslední šestičíslí vaší sázenky nebo u náhodného tipu na terminálem stanovené šestičíslí. Pokud ovšem o tuhle hru nemáte zájem, musíte na tiketu zaškrtnout políčko označené slovy Šance Ne. Pokud Šanci chcete, jedno její losování vás bude stát 10 Kč.

Proč jackpot roste

Jak vsadit Sportku už pro vás po našem výkladu jistě bude hračka. Přejeme tedy hodně štěstí. A co vás čeká, když vyhrajete? První výhru v pořadí získáte, uhodnete-li všech šest čísel. Protože se to ale málokomu podaří, nezíská-li výhru nikdo, přesouvá se nevyčerpaná částka do dalšího období. Tím se vysvětluje, proč jackpot stále roste. Druhou výhru můžete získat za správný tip pěti čísel a čísla dodatkového, třetí cenu za pět čísel, čtvrtou za čtyři čísla a pátou za tři správé tipy. Nedojde-li k vyplacení první a druhé ceny, je výhra třetí ceny minimálně 10 tisíc korun.

Helena Stejskalová