DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Lexus NX dostal offroadový balíček

Lexus NX dostal offroadový balíček

Lexus aktualizoval svůj kompaktní crossover NX. Změny nejsou nápadné, ale ve všech směrech zlepšují jeho spotřebitelské vlastnosti. Lexus NX byl navíc nabízen v nové výbavě Overtrail v offroadovém stylu. 

Konstrukce karoserie Lexus NX v zadní části byla zesílena v příčném směru, což by mělo mít pozitivní vliv na odezvu vozu v zatáčkách. Nové podpěry motoru by měly účinně tlumit vibrace motoru. 

Sportovní balíček F Sport pro NX350 a NX350h přidává novou adaptivní optiku hlavy. Do boxu loketní opěrky v interiéru byly přidány dvě zásuvky USB-C. VIN-číslo podvozku je nyní duplikováno pod spodní hranou čelního skla na levé straně. Opatření, které má učinit Lexus NX méně atraktivním pro krádež. Nabízí se také nová kombinace barev karoserie a povrchových úprav. 

Poprvé nabízená offroadová výbava Overtrail je o 1,5 cm zvětšená světlá výška díky pneumatikám třídy all-terrain o rozměrech 235 / 60r18, černému stylingovému paketu a speciální úpravě interiéru. 

Na vnější straně Lexus NX Overtrail vyniká černým matným rámem chladiče a lemováním bočních skel, kliky dveří, krytů zrcátek. Ve stejné matné černé barvě jsou vyrobeny 15-paprskové lité ráfky kol.

Exkluzivně pro NX overtrail jsou nabízeny barvy karoserie Moon Desert – béžová metalíza a povrchová úprava interiéru Monolith. Jedná se o celočerný interiér s koženým čalouněním sedadel, tmavě zelenými vložkami na okrajích sedadel, na dveřích, na panelu mezi sedadly a stejnou barvou kryt boxu loketní opěrky. A ještě vložky z ořechové dýhy na dveřích. 

V Japonsku je aktualizovaný Lexus NX nabízen od 4,85 milionu jenů (asi 3 miliony rublů) bez daně za NX250 s pohonem předních kol s 203-silnou atmosférickou „čtyřkou“.