DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota svolává 280 663 vozidel kvůli obavám z „neočekávaného pohybu“

Toyota svolává 280 663 vozidel kvůli obavám z „neočekávaného pohybu“

Národní správa bezpečnosti silničního provozu uvedla, že Toyota svolá 280 663 pickupů a SUV a vydá aktualizaci softwaru, aby vyřešila obavy z neočekávaného pohybu způsobeného, když jsou vozidla v neutrálu a nejsou použity brzdy. Většina vozidel, na která se vztahuje toto stažení, byla ve Spojených státech prodána nová, ačkoli poměrně malý počet byl prodán v Portoriku.

Stažení zahrnuje některá vozidla Toyota Tundra, tundra hybrids a Lexus LX600 vyrobená v letech 2022 až 2024 a také SUV Sequoia vyrobená v loňském roce.

Podle dokumentace zveřejněné společností Toyota společností NHTSA „některé části převodovky se nemusí okamžitě odpojit, když je vozidlo posunuto do neutrální polohy. To může umožnit, aby se určitý výkon motoru nadále přenášel na kola, a může umožnit, aby se vozidlo neúmyslně plazilo vpřed nízkou rychlostí, když je na rovném povrchu a nejsou zabrzděny, což vede ke zvýšenému riziku havárie.“

Prodejci vydají bezplatnou aktualizaci softwaru pro zasažená vozidla pro software transmission control ECU (electronic control unit), uvedl Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu.