DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Suzuki SX4 S-сross se vyrábí od roku 2013

Suzuki SX4 S-сross se vyrábí od roku 2013

Suzuki Motor představila novou generaci kompaktního crossoveru SX4 s-Cross. Připomeňme, že SX4 odcházející generace JY se vyráběla od začátku roku 2013, tedy osm let.

Crossover s generační obměnou se v rozměrech nezměnil: délka — 4300 mm, šířka — 1785 mm, Výška — 1585 mm. Rozvor činí předchozích 2600 mm. 

Nový SX4 byl vyvinut hlubokou komplexní modernizací modelu odcházejícího modelu. Podvozek a nosný rám karoserie jsou zachovány, i když jsou vyměněny všechny vnější panely — tvoří zcela nový exteriér. Parapetní čára byla o něco vyšší, z plastů bočnic se odstranila ostrá podšívka, snížil se objem černého ochranného plastu, v minulosti došlo k masivnímu chromovanému rámování mřížky chladiče a svislých lamel. Světlomety a zadní světla se staly plně LED. Díky těmto stylovým vlastnostem je nový SX4 s-Cross vnímán jako auto solidnější než jeho předchůdce. 

Základní konfigurací stroje je 1,4 litrový benzinový turbomotor o výkonu 127 koní a točivém momentu 235 Nm, kterému pomáhá systém typu mild-hybrid se 48voltovým startérem. Výkon elektromotoru je 10 kW (13,6 k), točivý moment je 50 Nm. Zapíná se při akceleraci-dodává a snižuje spotřebu paliva. Převodovka je šestistupňová „mechanika“nebo “ automat“.

Prodám Suzuki SX4 S-сross bazar.

S tímto hybridním systémem auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 9,5 sekundy a jeho maximální rychlost dosahuje 194 km/h. 

Levné verze modelu mají pohon předních kol, špičkové jsou full-type ALLGRIP AWD (s předvolbami jízdních režimů).

V interiéru je přední panel se složitými a obtížně propletenými tvary. Obrazovka multimediálního systému je nyní nastavena na způsob tabletu, jeho úhlopříčka je sedm nebo devět palců, v závislosti na výbavě. Centrální ventilační deflektory jsou posunuty níže. Kabina je určena pro pět dospělých, kufr má objem 430 litrů.

Ve výbavě je mimo jiné systém nouzového automatického brzdění, kontrola jízdy v jízdním pruhu, monitorování „slepých“ zón atd.

Místo výroby Suzuki SX4 s — Cross je závod Magyar Suzuki v Maďarsku. Prodej novinky v EU začne v prosinci 2021, do Ruska by se měla dostat na začátku roku 2022.