Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Jak přeinstalovat windows 7

Počítač dnes používá, k práci i zábavě, téměř každý člověk. Čas od času je třeba přejít na novou verzi, protože starší nainstalovaný systém už nesplňuje vaše očekávání. Pokud potřebujete přeinstalovat windows, možná vás trápí obavy, že přijdete o důležitá data. Žádný z uživatelů z nové instalace systému strach mít nemusí, pokud se vyhne určitým úskalím. Jak přeinstalovat windows 7, aniž by to pro vás znamenalo ztrátu citlivých dat, vám poradíme na následujících řádcích.

Dvě možné varianty

Uživatel má zpravidla k dispozici dvě možnosti. Jednou z nich je provést tak zvaný upgrade se zachováním všech dokumentů a programů, což ale nemusí pokaždé fungovat. Druhou variantou je provedení úplně nové instalace s formátováním disku. Samozřejmě dojde ke smazání veškerých aktuálních souborů na disku, a proto je nutné cenná data nejprve pořádně zálohovat. Uživatelé mají možnost vytvořit si diskové oddíly, které rozdělí dokumenty do různých oblastí (například hudba, film apod.). Na jednom systémovém oddílu tak bude nová instalace windows a na druhém, instalací netknutém, zůstanou původní důležitá data, která jste potřebovali zachovat.

Vaše data budou v bezpečí

Zálohování citlivých dat můžete provést i ručně – lze třeba použít prázdná DVD nebo velký externí disk. Všechny dokumenty či další důležité soubory pak ručně zkopírujete na náhradní nosič. A jak přeinstalovat windows 7? S klidným vědomím můžete zvolit formátování disku, přistoupit k čisté instalaci a po jejím dokončení veškerá data ručně zkopírovat zpět z prozatímní zálohy. Vyzkoušet uživatel může také zachování cenných dat pomocí upravené reinstalace, která je ve windows 7 dostupná. Záleží pouze na uživateli, jakou metodu bude považovat za nejvýhodnější a jakou si tedy nakonec vybere.

Světlana